Eesti paremaid naissuusatajaid lõpetas aasta debüütmedaliga hoopis teiselt alalt

Toimetas Karl Juhkami
Kaidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku Foto: Mihkel Maripuu

Vana aasta viimasel päeval avati Lääne-Virumaal Neeruti mägedes Pariisi puhkeküla lähistel tänavuse talve suusaorienteerumise hooaeg.

Nimelt peeti seal aasta alguses lumepuuduses toimumata jäänud 2023. aasta Eesti meistrivõistlused tavarajal, kust sel korral võttis osa üle 150 võistleja kolmest Balti riigist.

Naiste põhiklassis oli maailma edetabeli liidri Daisy Kudre-Schnyder eemaloleku tõttu suurfavoriidiks tema noorem õde Doris, kellele pakkusid põnevat konkurentsi Eesti murdmaasuusatamise koondise esinumbrid, orienteerumisega juba noorteklassidest tuttavad Kaidy ja Keidy Kaasiku.

12,3 kilomeetri pikkusel rajal jäi lõpuks ikkagi peale orienteerumistehniliselt vilunum Doris Kudre (OK Peko), kes noppis võidu ajaga 1:11.38. Kaksikõdedest Kaasikutest osutus edukamaks Kaidy (JOKA), kes teenis oma elu esimese Eesti meistrivõistluste medali orienteerumises tulles hõbedale kaotusega +3.08.

Pronksi näol sai oma esimese individuaalmedali Eeti meistrivõistlustelt ka Kaisa Rooba (Rakvere OK, +7.40), Keidy Kaasiku (JOKA, +18.07) päralt jäi neljas koht.

Meeste põhiklassis võttis oodatult oma suurfavoriit ja tiitlikaitsja Mattis Jaama (OK Peko), kelle võiduajaks 21,3 kilomeetri pikkusel rajal oli 1:49.09.

Südi konkurentsi pakkusid talle hõbeda võitnud Sander Pritsik (Rakvere OK, +2.59) ja alles 18-aastane pronksivõitja Timo Kudre (OK Peko, +4.24). Esimesena jäi medalita rattaorienteerumise maailmameister Lauri Malsroos (Tammed, 5.29).

Alanud hooaja üheks kõrgpunktiks on Eesti koondisele 23.–25. veebruaril Võrumaal – Haanjas ja Kubijal toimuvad maailma karikavõistluste etapid.