Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Tom Boonen.
Tom Boonen. Foto: David Stockman

Tom Boonen võitis jalgratturina kuus Tour de France'i etappi, tuli maanteesõidus maailmameistriks ning teda peetakse ühepäevasõitudel üheks aegade parimaks. Nüüd pulbitseb tema hinges aga armastus autoralli vastu.

43-aastane belglane osales oma esimesel rallivõistlusel mullu ning tegi hooajal kümme starti. Kui esimesed kolm rallit tegi Boonen vanade autodega, siis ülejäänud seitse Škoda Fabia R5ga. Ta kihutas enamasti Belgias, aga osales ühel võistlusel ka Hollandis. Tema parimaks tulemuseks jäi kaheksas koht Bertrixi rallil, mis kuulus Belgia meistrivõistluste kalendrisse.

Tänavuseks lõi Boonen käed Pieter Tsjoeni rallitiimiga ning hakkab sõitma Fabia RS Rally2ga, mis võitis mullu MM-sarja WRC2-klassis 13 etapist tervelt kümme ning mida peetakse praegu parimaks Rally2-autoks.