Nadali suur tagasitulek lõppes maratonmatši valusa kaotusega

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Foto: AFP/Patrick Hamilton/SCANPIX

Hispaania tenniselegendi Rafael Nadali teekond Brisbane'i turniiril lõppes veerandfinaalis.

Suurde tennisesse naasnud Nadal teenis Brisbane'is kaks kerget võitu, ent veerandfinaalis ootas teda tõeline maratonmatš. Kohtumine Austraalia neljanda reketi Jordan Thompsoniga (ATP 55.) kestis lausa kolm tundi ja 24 minutit.

Seejuures hoidis Nadal teise seti otsustavate punktideni selgelt initsiatiivi. Pärast avaseti 7:5 võitmist avanes hispaanlasele kolmel korral võimalus matšivõiduks. Ühtegi matšpalli Nadal realiseerida ei suutnud ning Thompson suutis murrangu tekitada.

Lõpuks võttis hoopis Austraalia tenniseäss 5:7, 7:6, 6:3 võidu ning sammus Brisbane'is poolfinaali. Seal ootab teda turniiri teist asetust omav bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 14.). Teise finalisti selgitavad välja taanlane Holger Rune (ATP 8.) ja Roman Safiullin (ATP 39.).