Rootslannad teenisid Tour de Ski eelviimasel etapil kaksikvõidu

Siim Kaasik
Tour de Ski eelviimase etapi finišiheitlus.
Tour de Ski eelviimase etapi finišiheitlus. Foto: ALESSANDRO TROVATI / AP / SCANPIX

Itaalias Val di Fiemmes peetud Tour de Ski eelviimase etapi võitis rootslanna Linn Svahn. Suusatuuri liidrikoha säilitas aga ameeriklanna Jessica Diggins.

15 km ühisstardiga klassikasõit sai lõpplahenduse alles finišisirgel, kus Svahn edestas koondiskaaslast Frida Karlssoni 0,4 sekundiga. Poodiumi kolmandale astmele kerkis sakslanna Katharina Hennig.

Suusatuuri üldliider Diggins lõpetas sõidu kaheksandana (+5,7). Enne legendaarset Val di Fiemme lõputõusu on tema edu kokkuvõttes rootslanna Jonna Sundlingu ees 43 sekundit. Poodiumikohtade nimel tuleb kõva võitlus, sest üldarvestuse kolmas on Karlsson (+44), neljas soomlanna Kerttu Niskanen (+49) ja viies Svahn (+58).