Saudi Araabiat hellitatakse El Clasicoga

Robert Lewandowski võiduvärav viis Barcelona finaali.
Robert Lewandowski võiduvärav viis Barcelona finaali. Foto: REUTERS/JUAN MEDINA/Scanpix

Hispaania superkarika mängivad välja Madridi Real ja FC Barcelona.

Kui Real pidi Hispaania superkarikas finaali jõudmiseks alistama igipõlise rivaali Madridi Atletico, siis Barcelonale seisis vastu üllatuslikult nelja parema hulka jõudnud Osasuna. Teises poolfinaalis sündisid kõik väravad teisel poolajal.

Asjad muutusid teravamaks, kui 59. minutil Robert Lewandowski favoriidikoormat kandnud Barcelona juhtima viis. Osasuna jõudis küll paaril korral lähedale kohtumise viigistamiseks, ent kohtumise saatuse otsustas lõplikult 16-aastane Lamine Yamal, kes kolmandal üleminutil lõppseisuks 2:0 vormistas.

Nõnda läheb Barcelona pühapäeval jahtima enda ajaloo 15. superkarika triumfi. El Clasico toimub seejuures Saudi Araabias, kus kõik eelnevadki kohtumised mängitud. Nõnda on Saudi Araabia suutnud naftarahadega endale jalgpalli ühe suurema kohtumise koduõuele meelitada.