BLOGI Eesti läks juhtima, kuid kaotas aasta esimeses mängus Rootsile

Uuendatud 12. jaanuar 2024, 22:10
Kevor Palumetsal kulus esimese koondisevärava löömiseks 19 minutit.
Kevor Palumetsal kulus esimese koondisevärava löömiseks 19 minutit. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti jalgpallikoondis kaotas Küprosel toimunud maavõistluses 1:2 Rootsile.

Mängu viie debütandiga – Kristo Hussar, Andreas Vaher, Nikita Mihhailov, Kevor Palumets ja Ramol Sillamaa – alustanud Eestil õnnestus tugevas vihmasajus alanud kohtumist 19. minutil tänu Palumetsa tabamusele juhtima minna. Belgia esiliigas mängiv 21-aastane poolkaitsja lõikas vahelt rootslaste söödu ning keerutas palli vasaku jalaga osavalt värava tagumisse nurka.

Vihmasadu Küprosel aina tugevnes ning väljakul nähtav meenutas üha vähem jalgpalli. Pall jäi lompidesse kinni ning maast mängimine muutus võimatuks. Ettearvamatult käituva palli tõttu ei õnnestunud ka Eesti kaitsjatel puhtaks lüüa 30. minutil trahvikasti tulnud tsenderdust, misjärel kukkus õnnelikult pall 1:1 viigivärava löönud Sebastian Nanasi jalale.

Teiseks poolajaks oli vihmasadu lõppenud ning väljak üksjagu kuivem, mis võimaldas meeskondadel taas söödumängu mängida. Eestil oli 53. minutil nurgalöögist suurepärane võimalus 2:1 juhtima minna, kuid Rootsi väravavaht tõrjus Palumetsa pealöögi.

Kohe järgmisel rünnakul pääses Rootsi ääreründaja Taha Ali paremalt äärelt jooksma ning andis söödu värava ette jooksnud Isaac Kiese Thelin, kes palli ühe puutega Eesti väravasse saatis.

Edasise mängu jooksul Eestil ühtegi head võimalust viigistamiseks ei tekkinud.

Lisaks eelnevalt nimetatud debütantidele pääsesid esimest korda Eesti jalgpallikoondise eest vahetusest väljakule veel Oskar Hõim ja Robert Veering.

Järgmise kohtumise peab Eesti jalgpallikoondis 21. märtsil, kui EM-valikturniiri play-off’is minnakse võõrsil vastamisi Poolaga.

Enne mängu

Eesti jalgpallikoondis on alates 6. jaanuarist viibinud Küprosel treeninglaagris, mis kulmineerub täna õhtul Rootsiga peetavas maavõistlusmängus.

Oma viimase kohtumise pidas Eesti 19. novembril EM-valiksarjas võõrsil just Rootsiga, kuid täna mõlemal meeskonnal väljakul B-rivistus.

«Meil on siiani olnud hea nädal: siin on suurepärased võimalused, head väljakud, kõik on terved, mängijad on kõvasti töötanud ning seljataga on head trennid,» ütles Eesti jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli enne kohtumist.

Peatreener hindab Rootsit tugevaks vastaseks, kelle vastu tuleb edu saavutamiseks töötada ühtse meeskonnana. «Peame olema koos kõiges, mida teeme: kõvasti võitlema, meeskonnana kaitsma, kõiki tekkivaid võimalusi ära kasutama ja väravaid lööma. Kuid esiteks peame vältima, et meile väravaid lüüakse,» rääkis Häberli.

EM-valiksarjas peetud kohtumised kaotas Eesti Rootsile 0:5 ja 0:2. Eesti pole ajaloos kunagi suutnud Rootsist jagu saada, sest 20 kohtumisest 17 on lõppenud kaotuse ja kolm viigiga.