Brasiilia väravaküti kübaratrikk otsustas El Clasico saatuse

Vinicius jr tähistab oma kolmandat väravat Hispaania superkarika finaalis 14. jaanuaril 2024. Foto: FAYEZ NURELDINE

Hispaania jalgpallis mängiti välja superkarikas, mille finaalis läksid vastamisi Madridi Real ja FC Barcelona. Saudi Araabias toimunud kohtumise võitis Real 4:1.

Finaal peeti Riyadhi King Saud University staadionil, mis mahutab 25 000 inimest. El Clasico puhul ei olnud Saudi Araabias probleemi tribüünide täituvusega ning jalgpallurid said nautida täismaja publikut.

Real ja Barcelona ei petnud pealtvaatajate ootusi, sest juba avapoolajal nähti nelja väravat.

Juba kümnendaks minutiks särasid tablool Reali 2:0 juhtnumbrid. Barcelona kohutava kaitsemängu kasutas ära Brasiilia ründetäht Vinicius jr, kes mõlemad tabamused enda nimele võttis.

33. minutil suutis Robert Lewandowski otse õhust sooritatud kauglöögist kaotusseisu minimaalseks mängida, ent kuus minutit hiljem oli Viniciusel vastus varukast võtta. Reali ründetuus realiseeris 39. minutil penalti, millega vormistas 3:1 eduseisu ja oma kübaratriki.

Teisel poolajal nähti veel üht tabamust. Selle sai kirja teine Reali brasiillasest ründaja Rodrygo, kes vormistas lõppseisuks 4:1. Nõnda sai Real magusa revanši Barcelonalt, kellele möödunud aastal samas karikasarjas finaalis kaotati.

Realile oli tänane trimf nende ajaloo 13. superkarikas. Sellest on enamat suutnud ainult nende vastane FC Barcelona, kel on auhinnakapis 14 superkarika võidutrofeed. Seejuures on ülejäänud Hispaania klubidel kokku 13 võidukarikat.