Mitmevõistlust proovinud Bruusi tulemus põhialal oli tagasihoidlik

Karl Mihkel Eller
Karmen Bruus
Karmen Bruus Foto: Tairo Lutter

Nädalavahetusel toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis talvised noorte Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses, kus oli mõneti üllatuslikult võistlustules kõrgushüppaja Karmen Bruus. 18-aastane Bruus sai U20 vanuseklassis kolmanda koha, kuid oma põhialal kõrgushüppes sai ta tulemuseks 1.77, mis on tema varasemat taset arvestades tagasihoidlik.

Tartu Spordiselts Kalevit esindanud Bruus teenis viievõistluses 3728 punkti. 60 m tõkkejooksus sai ta ajaks 9,26, mis andis kuuenda koha. Kõrgushüppes sai ta kindla alavõidu 1.77ga, kuulitõukes (4 kg kuuliga) oli tema tulemus 10.50, mis andis viienda koha.

Kaugushüppes oli parim teisel katsel näidatud 5.55 (kolmas koht) ja 800 m jooksus sai ta ajaks 2.33,15 (kuues koht). Kokku sai ta 3728 punkti. Võrdluseks, 2022. aasta jaanuaris samal võistlusel sai ta 3719 punkti, mis tähistab tema tüdrukute klassi rekordit.

Järgmisel nädalal 19. sünnipäeva tähistava Bruusi ees sai U20 arvestuses teise koha Viola Hambidge (SK Altius) 3786 punktiga, võitis Elsa Puu (Tartu Ülikooli ASK) 3943 punktiga. Kõik tulemused leiab siit.