Žalgiris seljatas Jasikeviciuse, liider Real sai üllatava sauna

Toimetas Ville Arike
Uue peatreeneri Andrea Trinchieri käe all on Kaunase Žalgiris saanud viiest mängust kolm võitu. Foto: Alejandro Garcia/Epa/Scanpix

Korvpalli Euroliigas valitsesid reedeseid mänge väljakuperemehed, kõige võimsamalt Kaunase Žalgiris ja Monaco.

Žalgirisele sõitis külla tema endise peatreeneri Šarunas Jasikeviciuse juhendatav Istanbuli Fenerbahce, kelle eelmine Leedu-reis oli läinud eriti hästi. Nimelt peeti paari nädala eest kohtumine Tel Avivi Maccabiga neutraalsel pinnal Panevežyses ja võideti 109:74. Nüüd läks kõik vastupidi.

Žalgiris võitis poolaja 43:35 ja teisel poolajal kasvatas järjest edu. Viimane veerandaeg kuulus Kaunase halli - jah, iluuisutamise EMi tarbeks püstitatud jääväljaku asemel oli maas taas korvpalliplats - taaskordse täismaja ees võõrustajatele koguni 32:20 ja mäng 98:75.