Baskonia teenis koduliigas vajaliku võidu

Karl Mihkel Eller
Maik-Kalev Kotsar (paremal).
Maik-Kalev Kotsar (paremal). Foto: Ricardo Larreina / IMAGO / Scanpix

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteiz Baskonia sai Hispaania kõrgliigas 108:95 võidu Andorra üle ning tõusis seitsmendale kohale.

Kodusaalis mänginud Baskonia jäi esimesel poolajal kaotusseisu, kuid enne poolajapausi suudeti sellest välja tulla ning riietusruumi mindi 49:47 juhtimisel. Teisel poolajal jätkus suureskooriline mäng, kuid Baskonia suutis kolmandal veerandil kätte võidelda pea kümnepunktilise edu. Otsustaval perioodil kodumeeskond enam ohje käest ei andnud ning lõpuks võeti 13-punktiline võit.

Kotsar kuulus algkoosseisu, teenis kokku 17 minutit mänguaega, viskas 6 punkti, noppis 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Raieste pääses väljakule kolmeks ja pooleks minutiks ning viskas selle ajaga kaks punkti.

Baskonia on nüüd kogunud 11 võitu ja kaheksa kaotust, sellega ollakse 22 punktiga seitsmendal kohal. Koduses liigas kohtutakse pühapäeval Obradoiroga, Euroliigas minnakse reedel vastamisi Valenciaga.