Baskonia kaotas Euroliigas kodusele rivaalile, Kotsar jäi tähtmängija varju

Maik-Kalev Kotsar (valges).
Maik-Kalev Kotsar (valges). Foto: Javier Borrego

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia tunnistas Euroliigas Valencia 77:62 paremust.

Eile hilisõhtul Baskonia koduväljakul peetud kohtumises näitasid külalised oluliselt teravamat minekut. Valencia võitis avapoolaja selgelt 45:29 ja lõpuks teeniti 15-punktiline võit. Seejuures jõudis Baskonia otsustaval neljandikul vastastest kolme silma kaugusele, ent enamaks võimelised poldud. Faktina tasub ära märkida ka seda, et Baskonia ei suutnud kohtumist kordagi juhtida.

Valencia leeris säras 19 punktiga keskmängija Brandon Davies. Lisaks jäi tema arvele neli lauapalli ja sama palju korvisööte. Baskonia edukaimana viskas Chima Moneke 16 punkti.

Eesti koondislastel polnud isiklikus plaanis parim mäng. Kotsari arvele jäi veidi enam kui 16 minuti jooksul neli punkti, üks lauapall ja kaks korvisöötu. Kaheksaks minutiks väljakule usaldatud Raieste tabas ainsa väljakult tehtud viske (pealtpaneku) ning sai kirja kaks silma ja ühe lauapalli.

Baskonia langes eile saadud kaotusega Euroliigas 11. positsioonile. Neil on kogutud 12 võitu ja 11 kaotust. Sama saldot omav Valencia kerkis üheksandale positsioonile. Euroliiga tihedas tabelis on Baskonial võimalik endiselt edu korral kiiresti tõusta. Näiteks kuuendal positsioonil paikneval Monacol on teenitud ainult üks võit enam.