Baskonia pani ekskalevlase koduklubi paika

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Foto: @baskonia/Instagram

Hispaania korvpalli kõrgliigas tundis võidurõõmu Vitoria Baskonia, kui koduväljakul alistati 89:79 Obradoiro meeskond.

Baskonia saabus tänasele kohtumisele, olles mõned päevad tagasi saanud Euroliigas valusalt lüüa Valencia meeskonnalt. Täna oldi oluliselt resultatiivsemad ning see tõi ka edu.

Kodumeeskond haaras initsiatiivi kohe avaveerandil, mil 12:11 seisult tehti 12:3 vahespurt. Avapoolaeg kuulus Baskoniale numbritega 44:38, ent seejärel oldi pidevalt kahekohalises eduseisus. Lõpuks teeniti 89:79 võit.

Võitjate ridades jõudis kahekohalise punktisummani neli mängumeest. Edukaim oli neist Vanja Marinkovic, kelle arvele jäi 15 punkti. Eesti koondislased esinesid isiklikus plaanis tagasihoidlikult. Maik-Kalev Kotsari arvele jäi 14 minutiga kaks punkti ja kaks lauapalli, Sander Raieste teenis mänguaega seitse minutit, mille jooksul viskas samuti kaks punkti.

Obradoiro särgis pääses viieks minutiks väljakule Oleksandr Kovliar, kes punktiarvet avada ei suutnud.

Baskonia tõusis Hispaania kõrgliigas kuuendale positsioonile, olles 20 kohtumisest võitnud 12. Obradoiro jätkab 18 meeskonna konkurentsis 15. kohal.