Kotsari jõupingutusest ei piisanud, Baskonia sai koduselt rivaalilt suure kaotuse

Karl Mihkel Eller
Maik-Kalev Kotsar (palliga).
Maik-Kalev Kotsar (palliga). Foto: @baskonia1959 / Instagram

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteiz Baskonia kaotas Hispaania kõrgliigas Tenerifele 78:95 (17:26, 24:20, 19:27, 18:22). Kotsar taas palju mänguaega ning paistis silma nii mõnegi efektse korviga, kuid see ei päästnud tema klubi kaotusest otsese rivaali vastu.

Baskonia jäi kohe avaveerandil kaotusseisu ning sellest ei suudetudki Kanaari saartel toimunud kohtumises välja tulla. Poolajapausile minnes juhtis Tenerife 46:41, kuid kolmandal veerandil sai võõrustaja enam kui kümnepunktilise edu ja seda enam ei loovutanud. Lõpuks kaotas Baskonia Tenerfiele 17 punktiga.

Kotsar teenis keskmängijate puuduses vaevleva Baskonia ridades 29 minutit mänguaega, viskas 11 punkti, noppis kaks lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Mitmel puhul paistis Kotsar korvi all silma heade liigutustega, kuid oma klubi võidule aitamiseks sellest ei piisanud.