Mitmekülgse partii teinud Kullamäe aitas tiimi eurosarja veerandfinaali

Karl Mihkel Eller
Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao võitis FIBA Europe Cupi vahegrupi viimases mängus kodusaalis 90:63 (24:23, 18:15, 34:13, 14:12) Botevgradi Balkanit ja pääses veerandfinaali.

Kullamäe sekkus kohtumisse vahetusmängijate pingilt, kuid teenis lõpuks 23 minutit mänguaega. Tema arvele kogunes küll vaid neli punkti (viskeid väljakult 2/10), kuuest proovitud kaugviskest ei tabanud ükski.

Samas noppis ta seitse lauapalli, jagas sama palju resultatiivseid sööte ja tegi kaks vaheltlõiget.

Bilbao resultatiivsematena viskasid 13 punkti Alex Reyes ja Tryggvi Hlinason. Ka Balkani poolel ei suutnud ükski mängija visata rohkem 13 punktist, selle said kirja Yordan Minchev ja Iliyan Pištikov.

Europe Cupi vahegrupis oli Bilbao juba enne tänast mängu esikoha kindlustanud, kokku said nad viis võitu ja ühe kaotuse. Teisena pääses nende vahegrupist eurosarjas veerandfinaali FC Porto. Bilbao vastane veerandfinaalis on kas Varssavi Legia või Lissaboni Sporting.