Eesti korvpallurid esitasid mitu soliidset partiid, võidurõõmu maitses aga ainult Tass

Toimetas Ville Arike
Matthias Tass on Oostende meeskonna põhitsenter.
Matthias Tass on Oostende meeskonna põhitsenter. Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondislased käisid laupäeval väljakul Leedust Itaaliani, võidurõõmu maitses aga ainult Belgias suurepärase esituse teinud Matthias Tass.

Tassi koduklubi Oostende Filou oli Leuvenis selgelt 85:56 üle sealsest Bearsist. Taas algviisikusse kuulunud Tass kogus 22 minutiga 12 punkti, 6 lauapalli, 1 korvisöödu, 1 vaheltlõike ja 2 kulpi ega kaotanud kordagi palli. Seejuures võitis Filou pärast 22:22 lõppenud esimest veerandaega teise perioodi 17:2! 18 mängust 16 võitnud Filou asub liidrikohal.

Poolas jäi Janari Jõesaarel napilt puudu kaksikduublist. Ta kogus 28 minutiga 8 punkti (kolmesed 3/2, kahesed 1/1) ja 9 lauapalli, kuid Wloclaweki Anwil sai kodus valusa 88:90 kaotuse Szczecini Kingilt. 20 mängust 17 võitnud Anwil asub jätkuvalt liidripositsioonil, King aga jagab kolmandat kohta.