Eesti praegune parim kõrgushüppaja püstitas New Yorgis hooaja tippmargi (2)

Jarmo Jagomägi
Elisabeth Pihela
Elisabeth Pihela Foto: Tairo Lutter

Kõrgushüppaja Elisabeth Pihela sai USAs New Yorgis peetud kuldtaseme võistlusel neljanda koha.

19-aastane eestlanna ületas Millrose Gamesil 1.86, mis tähistab sentimeetrise parandusega tema hooaja tippmarki. Algkõrgus 1.82 alistus ava-, järgmine, 1.86 kolmandal katsel. Pihela isiklik rekord 1.92 pärineb eelmise aasta juunist.

Viie sportlase konkurentsis jäi viimaseks nulli saanud jamaicalanna Kim Williamson. Pihelaga võrdse tulemuse sai kirja prantslanna Nawal Meniker, ent talle andis eelise väiksem katsete arv.

Võistluse võitis maailma- ja Euroopa meister Jaroslava Mahutšihh. Ukrainlanna sai kirja tulemuse 2.00. Teine oli 1.97st jagu saanud ameeriklanna Vashti Cunningham.

Kolme nädala pärast algab Glasgow's sise-MM. Pihela võimalused kvalifitseerumiseks on teoreetilised. Ta hoidis viimase võistluse eel reitingutabelis 17. kohta, püünele pääseb 12 paremat. Otse peale saamiseks tuleks jagu saada väga kangest normist, 1.98st.