Vähi seljatanud jalgpallitäht vedas oma riigi ihaldatud võidutrofeeni

Sebastien Haller.
Sebastien Haller. Foto: EPA/LEGNAN KOULA/SCANPIX

Viimased aastad on kulgenud Sebastien Hallerile kui Ameerika mägedel. Hiljuti vähi seljatanud jalgpallitäht vedas oma tabamusega Elevandiluuranniku Aafrika meistrivõistlustel esikohani.

Aafrika meistrivõistlustel finaalis kohtusid eile hilisõhtul Elevandiluurannik ja Nigeeria. Enne avavilet ei osanud eksperdid kumbagi meeskonda teisele eelistada ning ka paberil väärisid koondised teineteist.

Kullamatšis haarasid juhtohjad nigeerlased, kui 38. minutil viis Kreeka tippklubis PAOKis leiba teeniv keskkaitsja William Troost-Ekong oma meeskonna juhtima. Teisel poolajal suutis Elevandiluurannik seisu täielikult ümber pöörata. Esmalt viigistas endine AC Milani ja FC Barcelona keskväljamees Franck Kessie 66. minutil seisu ja veerand tundi hiljem säras tabamusega Dortmundi Borussia tipuründaja Haller. 2:1 tulemusega ka kohtumine lõppes ja Elevandiluuranniku ajaloo kolmas Aafrika meistritiitel oli tõsiasi.