Võrkpalli veerandfinaalid pakkusid juba üllatuse ja paraku ka vigastuse

Toimetas Karl Juhkami
Võru Barruse mehed said võõrsil valusa kaotuse.
Võru Barruse mehed said võõrsil valusa kaotuse. Foto: Facebook @voruvk

Täna tehti võrkpalli Cronimet liigas algust veerandfinaalidega ning kui Selver/TalTechil ja Pärnu VK-l õnnestus võõrsil toimunud matšist võiduga kodumaale naasta, siis Võru Barrusel nõnda hästi ei läinud.

Põhiturniiri teisena lõpetanud Võru Barrus jäi liigatabeli eelviimasele Jekabpilsi Lušile nonde koduväljakule alla 1:3 (25:22, 28:30, 17:25, 8:25).

Kaotusest veelgi valusam oli võrukate tõsiasi, et kohtumise käigus sai vigastada nende nurgaründaja Rasmus Meius, suurendades nõnda võistkonna laatsaretti, kus niigi istub meeskonna liider, teine nurgamees Kristo Kollo.

Barruse mänguvankrit vedas tavapäraselt diagonaalründaja Renato, kes tõi 21 punkti (efektiivsus +8, rünnak 40%), Shonari Hepburn toetas teda 13 (+8, 69%) ja Robin Kahu 10 (+2, 33%) punktiga. Lätlaste resultatiivseim oli Janis Medenis 16 (+8, 48%) punktiga.

Võru meeskonna vastuvõtt oli 50% ja rünnak 38%, blokist teeniti 10 punkti ja servijoonelt virutati 22 (!) eksimuse kõrvale 4 ässa.

Jekabpilsi vastuvõtt oli 47% ja rünnak samuti 47%, blokist teeniti 16 (!) punkti ja servijoonelt virutati 11 eksimuse kõrvale 6 ässa.

Põhiturniiri kindlalt võitnud Selver/TalTech ei jätnud veerandfinaali avamängus RTU/Robežsardze/Jurmala vastu midagi juhuse hooles, teenides kindla 3:0 (25:14, 25:15, 26:24) võidu.

Austraallasest diagonaal Matthew Aubrey tõi Eesti klubile 17 (+11, 48%) punkti, vanameister Keith Pupart toetas teda 12 (+8, 53%) silmaga.

Selver/TalTechi vastuvõtt oli 56% ja rünnak 49%, blokist teeniti 11 punkti ja servijoonelt virutai 9 eksimuse kõrvale 3 ässa.

RTU vastuvõtt oli 51%, kuid rünnak kõigest 29%, blokist teeniti 9 punkti ja servijoonelt virutati 10 eksimuse kõrvale 3 ässa.

Põhiturniiril Eesti klubidest tagasihoidlikuimalt esinenud ja neljandaks platseerunud Pärnu VK teenis veerandfinaali avamängus raske, ent magusa 3:2 (20:25, 21:25, 25:21, 25:22, 15:10) võidu Ezerzeme/DU üle.

Pärnakate võitu panustas enim Tony Tammiksaar, kes tõi 17 (-3, 27%) punkti, kuid üldiselt oli tegemist tiimiesitusega: Siim Rantaneni arvele jäi 15 (+13, 42%), Toms Švansi arvele 14 (+6, 60%), Andrus Raadiku arvele 13 (+1, 26%) ja Kristo-Joosep Petersoni arvele 11 (+2, 75%) punkti.

Pärnu vastuvõtt oli 40% ja rünnak 39%, blokist teeniti 10 punkti ja servijoonelt virutati 27 (!) eksimuse kõrvale 10 ässa.

Ezerseme vastuvõtt oli 55%, rünnak 43%, blokist teeniti 12 punkti ja servijoonelt virutati 19 eksimuse kõrvale 6 ässa.

Kõikide nimetatud paaride kordusmängud peetakse pühapäeval 25. veebruaril, nagu ka Tartu Bigbanki ja Gardždai Amber Volley oma. Nemad peavad oma avalahingu lihtsalt homme.

Edasipääseja selgitatakse kahe mängu summas ning kui seis on kordusmängu järel viigiline, mängitakse seejärel kuldne geim.