PM SKOPJES Märt Rosenthal: andsime vastastele alguses liiga palju vabadust

Ville Arike
, Skopje
Märt Rosenthal läbimurdel Skopjes mängus Põhja-Makedooniaga. Ta viskas 7 punkti, aga veelgi suurema panuse andis kaitses rassides. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondis alustas 2025. aasta EM-valiksarja Skopjes Põhja-Makedoonia vastu küll 74:69 võiduga, kuid esimesel poolajal oldi suurtes raskustes. Märt Rosenthali sõnul alustati liiga pehmelt, kapten Siim-Sander Vene nimetas algust koledaks.

«Esimesel poolajal olime kaitses pehmed ja andsime neile liiga palju vabadust. Teisel poolajal saime nad paremini kinni ja tänu sellele ka oma rünnaku paremini jooksma,» ütles Rosenthal.

Ta sekkus mängu seisul 10:16, aitas värske mehena Nenad Dimitrijevici hakkima asudes seitse viset järjest tabanud makedoonlaste hoogu pidurdada ning sopsas seejärel ise kolm korvi järjest!