Tiitlinõudleja sai hakkama Bundesliga rekordiga

Karl Mihkel Eller
Leverkuseni Bayeri mängijad.
Leverkuseni Bayeri mängijad. Foto: Ulrich Hufnagel/Xinhua via ZUMA Press/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas ehk Bundeligas võitis punktitabeli liider Leverkuseni Bayer 2:1 Mainzi. See tähendas, et Bayer on 33 mängu järjest püsinud kaotuseta ning see tähistab Bundesliga rekordit.

Hispaania jalgpallilegendi Xabi Alonso juhendatav Bayer ei saanud kerget võitu, sest Mainz võitles liigasse püsimajäämise nimel ning nende jaoks on iga punkt elu ja surma küsimus. Mängu esimese seitsme minutiga lõid värava mõlemad meeskonnad, otsustava 2:1 värava lõi 68. minutil Robert Andrich.

Tänu võidule suurendas Leverkusen vahe teisel kohal oleva Müncheni Bayerniga 11 punktile. Bayern peab oma 23. vooru kohtumise täna Leipzigi vastu.

Pärast võitu Mainzis on Leverkusen sel hooajal kõigi võistluste peale kaotuseta 33 mängu, mis on Bundesliga rekord. Eelmine rekord kuulus Müncheni Bayernile, kui 2020–21 hooajal oldi kaotuseta 32 mängu järjest.