STATISTIKA Järjekordse võidu saanud Läti korvpallikoondis on maailma parim

Jarmo Jagomägi
Luca Banchi on Läti pannud hiilgavalt mängima.
Luca Banchi on Läti pannud hiilgavalt mängima. Foto: Javier Cebollada / EPA / Scanpix

Sügisel vägeva MM-finaalturniiri teinud Läti korvpallikoondis alustas edukalt ka uut, 2025. aasta EM-valiksarja.

Kahe vooru järel on meie lõunanaabritel kirjas vaid võidud. Neljapäeval murti võõrsil 79:75 maha Euroopa korvpalli gigant Hispaania. Seda arvesse võttes oldi täna kodus Slovakkiaga isegi üllatavalt suurtes raskustes.

Külalised pidasid Riia Arenal peetud kohtumises kenasti sammu. Madalaskoorilises mängus juhtisid võõrustajad veel kolmanda veerandaja keskel vaid punktiga – 37:36. Vahet ei käristatud kohe küll eriti suureks, ent ohje hoiti lõpuni välja. Viimaste minutitega vormistati lõpptulemuseks 64:52.