Selver/TalTech krooniti tulises finaalis Balti liiga meistriks

Postimees Sport
Uuendatud 2. märts 2024, 22:19
Copy

Võrkpalli Cronimet liiga finaalis alistas Selver/TalTech 3:2 (16:25, 25:15, 20:25, 25:22, 15:12) Tartu Bigbanki. 

Pealinna klubi tuli viimati Baltikumi meistriks hooajal 2020/2021, mil Selveri nime all alistati finaalis 3:2 Saaremaa VK. Eelmisel hooajal ei jõudnud Selver/TalTech finaalturniirile ja üle-eelmisel kaotas veel TalTechi nime kandnud klubi finaalis Tartule.

Väga suurt rolli kandnud 18-aastane Tristan Täht tõi ka mängu viimase punkti ja kogus lõpuks 16 punkti. «Täiesti kirjeldamatu tunne, ma ei suuda isegi lauseid kokku panna! Olime neljandas geimis 3-4 punktiga maas ja ikka raske oli. Aga ma uskusin lõpuni, et me suudame tõestada,» kommenteeris nurgaründaja võitluslikku finaali.

Bigbanki meeskonna peatreener Alar Rikberg sõnas, et finaal pakkus ilusa etenduse. «Oli finaali vääriline võitlus lõpuni välja, Selveril jätkus lõpuks rohkematel meestel viiendaks geimiks värskust. Meil sai see otsa neljanda keskel. Neid hoidis mängus rünnakujõud ja servikiirus ja eks vahepeal oli õnne ka. Neil on kvaliteeti palju ja otsustavatel hetkedel kaks koondise temporündajat selle mängu ära teevad, samuti noor Tristan Täht. Aga arvestades meie seise, tegime vinge tagasituleku, vaid täpp jäi I-le panemata.»

19 punkti toonud Timo Lõhmus enda panust esile tõsta ei tahtnud ja tunnustas kaaslasi ning Bigbanki füsioterapeuti. «Ma olen oma poiste üle väga uhke ja eriliselt tahaksin ma tänada Mark Leinfeldti, see töö, mida see mees teeb! Kell kolm öösel võttis mu eile lauale, sest nii palju mehi oli ees. Sellist meest tasub oma tiimis hoida,» ütles Lõhmus.

Autasustamine:

Tulises finaalis kujunes Selver/TalTechi parimaks Matthew Aubrey 18 punktiga (+11), Tristan Täht kogus 16 (+7) ning Keith Pupart 15 (+6) punkti. Tartu Bigbanki eest säras üleplatsimehena 20 punkti (+16) toonud Mart Naaber.

Naiste Balti liiga finaalis alistas Läti naiskond RSU/MSG 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:19) TÜ/Bigbank.