Arand jäi F1 MM-etapil esimesena poodiumilt välja

Karl Mihkel Eller
Stefan Arand Indoneesias F1-paadiklassi MM-etapil.
Stefan Arand Indoneesias F1-paadiklassi MM-etapil. Foto: F1H2O

Esimese eestlasena veemoto tippklassi F1 välja jõudnud 21-aastane Stefan Arand tegi täna varahommikul Indoneesias toimuval MM-etapil esimese võistlusstardi ja lõpetas sprindivõistluse neljandana.

Arand (Team Vietnam Binh Dinh) alustas sõitu teisena, meeskonnakaaslase ja valitseva maailmameistri Jonas Anderssoni kõrval. Rootslane tegi suurepärase stardi ning tema võidus ei tekkinud hetkekski kahtlust. Arandil seevastu oma F1-karjääri esimene start ei õnnestunud, esimesel ringil sai temast mööda kaks konkurenti ja ta langes neljandaks.

Seda positsiooni hoidis Tartust pärit Arand kuni 14-ringi finišini. Võitnud rootslase Anderssoni järel tuli teiseks poolakas Bartek Marszalek (+13,741), kolmas oli britt Ben Jelf (+19,298). Arandi kaotus võitnud tiimikaaslasele oli 23,821 sekundit. Viiendaks tuli ameeriklane Brent Dillard (+32,850).