Põhjamaade suurim pokkeriturniir lõppes leedulaste kaksikvõiduga

Kings of Tallinn 2024 põhiturniiril saavutasid Leedu pokkerimängijad Edgaras Kausinis ja Mantas Tamulevicius kaksikvõidu. Foto: Elena Kask

Eile lõppes Tallinnas Põhjamaade suurima pokkerifestivali Kings of Tallinn 2024 põhiturniir, mille kaksikvõidu saavutasid Leedu pokkerimängijad Edgaras Kausinis ja Mantas Tamulevicius, kellele järgnes soomlane Aleksi Naski. Parima Eesti pokkerimängijana saavutas kümnenda koha Herli Olop.

Põhiturniiri kolm parimat otsustasid riskide maandamiseks sõlmida kokkuleppe, mille alusel teenis võitja 120 910 ning teine ja kolmas koht võrdselt 105 000 eurot. Ainsa eestlasena finaalpäevale jõudnud Herli Olop langes konkurentsist kümnendana ning teenis 10 500 eurot auhinnaraha. Põhiturniirile tehti kokku rekordilised 914 sisseostu ning ka selle auhinnafond oli Eesti pokkeriajaloo suurim – 859 160 eurot.

Festivali peasündmuse kõrval toimusid eile ka mitmete teiste turniiride finaalid. Rohkem tähelepanu pälvis näiteks 3000-eurose osalustasuga Highroller turniir, mida alustas liidrina seitsmekordne Eesti pokkerimeister Ermo Kosk. Lõppmängus pidi Kosk alla vanduma Küprose pokkerimängijale Georgios Tsouloftasele, kuid teenis sisuka mängu eest siiski 33 700 eurot auhinnaraha. Highroller turniirile sooritati kokku 58 sisseostu.

Õnneks ei jäänud eestlased festivali viimasel päeval siiski päris ilma võitudeta, sest NLH Progressive Bounty turniiril oli edukaim Aleksandr Hlabov, kes võitis mängust 2900 eurot. Poodiumikoht saadi ka põhiturniiri kiirversioonis, kus tublit mängu näitas kolmandaks tulnud eestlanna Erle Eks. Antud turniiri võitis aga norralane Ronny Albrigtsen.

Läbi aegade suurim Kings of Tallinn 2024 kestis kümme päeva ning selle käigus krooniti 27 karikavõitjat. Eestlased suutsid turniiridest võita neli, lisaks Aleksandr Hlabovile oli Paul Koppe parim PLO 4/5 Cards Mystery Bounty turniiril, Markkos Ladev 5000-eurose osalustasuga NLH Highroller turniiril ning Jaanus Veste NLH Turbo turniiril.

23. veebruarist 3. märtsini toimunud Kings of Tallinn on Põhja-Euroopa suurim pokkerifestival, mida korraldati juba kümnendat korda. Sündmuse korraldajad on Olympic Casino ja OlyBet.