Koondisest välja jäänud Jürgens tegi Leedus tugeva partii

Karl Mihkel Eller
Carlos Jürgens.
Carlos Jürgens. Foto: Nevezis/Facebook

Eesti korvpallur Carlos Jürgens aitas Leedu kõrgliigas Nevežis-Optibeti 101:91 võidule Pieno žvaigždėsi üle. Jürgensi arvele kogunes 16 punkti, lisaks andis ta viis resultatiivset söötu.

Eelmisel nädalal toimunud korvpalli EM-valikmängudeks Jürgensit Eesti koondisesse ei kutsutud, kuid eestlane näitas taas oma head vormi eile toimunud kohtumises. Mängu vahetusest sekkunud Jürgens mängis kokku üle 26 minuti.

Lisaks noppis ta kaks lauapalli, tegi kaks vaheltlõiget, ühe bloki ja teenis kolm isiklikku viga. Efektiivsusnäitaja oli 16 ja pluss-miinus näitaja 10, mis oli meeskonna keskmine.

Tegemist oli selle aasta Jürgensi parima mänguga Leedu liigas, tema punktirekord pärineb detsembrist, kui võidumängus Gargzdai vastu viskas ta 22 punkti.

Nevežisele oli eilne võit oluline, sest Pieno žvaigždės on punktitabelis otsene konkurent. Jürgensi klubi on tabelis 10., Pieno žvaigždės 11. kohal. Veerandfinaalikoht ehk kaheksas koht jääb kahe võidu kaugusele. Põhiturniiri lõpuni jääb veel 11 vooru.