Kullamäe vaatas kõrvalt, kuidas Bilbao eurosarja unistus kipub kustuma

Jarmo Jagomägi
Kristian Kullamäe viskas laupäevases Hispaania kõrgliiga mängus 15 punkti, aga eurosarjas tiimi ei mahtunud. Foto: Surne Bilbao Basket / Facebook

Madalaimas korvpalli eurosarjas FIBA Europe Cupil alustati veerandfinaalidega. Eesti koondislane Kristian Kullamäe paraku Bilbao koosseisu ei mahtunud.

Erinevalt näiteks Euroliigast kehtib sel võitlusel välismängijate piirang. Matšiks üles antud tosina mehe seas peab olema vähemalt viis kohaliku passiga pallurit. Sel korral, tänavu teist korda, jäi Kullamäe seetõttu võõrsil Varrsavi Legia vastu koosseisust välja.

Kogu mäng kulges külalistel üsna vaevaliselt. Bilbao jäi kohe 0:5 ja 2:8 taha. Avaveerand kaotati 15:20, poolajaks kärises vahe juba 21:49 peale.

Legia hoidis ohje kindlalt enda käes. Vahe püsis stabiilselt üle kümne punkti, lõpuks panid võõrustajad oma paremuse maksma 81:64.

Bilbao parimana viskas Sacha Killeya-Jones 18 punkti. Legia resultatiivseim oli Aric Holman 16 silmaga.

Poolfinalist selgub kahe mängu tulemuste liitmisel. Kordusmatš toimub 13. märtsil Bilbaos.

Sama tabelipoole teises veerandfinaalis kohtuvad Kalev/Cramo teekonna lõpetanud Zaragoza ja Chemnitz. Nende avamäng on veel käimas.