Suure tähiseni jõudnud Harry Kane: loodetavasti on see Bayerni hooaja pöördepunkt

Toimetas Ville Arike
Harry Kane lõi aasta ühes tähtsamas mängus kaks väravat.
Harry Kane lõi aasta ühes tähtsamas mängus kaks väravat. Foto: Ronald Wittek / EPA / Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga play-off'i esimese ringi avamängu järel raskesse seisu jäänud Müncheni Bayern tuli kodupubliku ees olukorrast auga välja, alistades Rooma Lazio 3:0. Kaks väravat löönud Harry Kane loodab, et see tähistab pööret terve hooaja jaoks.

Bayernil on olnud suured raskused ning teada on seegi, et peatreener Thomas Tuchel paneb pärast hooaja lõppu ameti maha. Koduses Bundesligas jäädakse kümme vooru enne lõppu liidrist Leverkuseni Bayerist kümne punktiga maha ning ka Laziole oli avamäng kaotatud 0:1. Bayernit ähvardas esimest korda pärast hooaega 2011/12 tühjade pihkudega jäämine ehk hooaeg, kus ei võideta ühtegi karikat.

Saksamaa karikasarjast langeti varakult ja liigas on Leverkuseniga keeruline vahet tasa teha, ent Meistrite liiga võimalus jäi ellu. 38. minutil seadis Kane'i pealöök matši kokkuvõttes viigi jalule, avapoolaja teisel üleminutil lisas Thomas Müller teise värava. Teise poolaja keskel lõi Kane veel ühe ning see tähendas eurosarjades tema 50. tabamust!