Läti suurklubid said Eestis ootamatult tõsise tööpäeva

Jarmo Jagomägi
Karlis Zunda 23 punktist ei piisanud VEFi alistamiseks.
Karlis Zunda 23 punktist ei piisanud VEFi alistamiseks. Foto: Keila Coolbet / Facebook

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kaks matši, mõlemast väljusid võitjana lõunanaabrid.

Tabeli lõpus virelev Tallinna Kalev tegi kodus üllatavalt südi partii Ventspilsi vastu. Veel viimase veerandaja hakul oli seis 67:67 viigis. Lõpuks panid külalised oma paremuse siiski kindlalt 94:80 maksma.

Võitjate parim oli üleplatsimehena 20 punkti visanud Ishmael El-Amin. Kalevi poolelt kogus Toomas Raadik 17 silma.

Keila Coolbet pusis kodus Riia VEFiga. Lätlased võitsid avapoolaja koguni 44:25, aga mäng polnud veel tehtud. Viimasel minutil jõudsid võõrustajad nelja punkti kaugusele, ent ei enamat. Kella nulli tiksudes säras tablool 72:77.

Kodumeeskonna äär Karlis Zunda viskas üleplatsimehena 23 punkti. Eemale jäi Keila liider Kevin Johnson. VEFi võitu panustas Shawn O'neal Pipes 15 silmaga.

Ühtlasi kadus Keilal ka teoreetiline võimalus jõuda Eesti-Läti liiga play-off'i.