Vene andis kaks lisaaega nõudnud Burgose derbi võitu suure panuse

Toimetas Ville Arike
Siim-Sander Vene viskas võidumängus 12 punkti.
Siim-Sander Vene viskas võidumängus 12 punkti. Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos/Facebook

Veebruaris peetud EM-valikmängudes Eesti korvpallikoondise kahe võiduni aidanud kapten Siim-Sander Vene hea vorm püsib, ta andis suure panuse koduklubi Burgose San Pablo ägedasse võitu Hispaania esiliigas.

Tegemist oli tõelise derbiga: kohtusid mängu eel ühel pulgal olnud kaks Burgose klubi, kes pealekauba võitlevad ka kõrgliigapileti eest. San Pablo juhtis Grupo Ureta Tizona vastu viimase veerandaja eel juba 61:48, kuid lõpusireen kõlas seisul 76:76. Esimene lisaaeg paremat ei selgitanud (88:88), kuid teise lisaaja järel oli San Pablo ees 104:97.

50 minutist 33 mänginud Vene kogus 12 punkti (visked 7/4), 3 lauapalli ja 4 korvisöötu ning sai +/- saldoks +13. Võitjate suurim korvikütt oli 24 punktiga Lucas Fisher.