Soomlannad lustisid Falunis, 22-aastaselt Kaasikult selgelt karjääri säravaim etteaste

Kaidy Kaasiku
Kaidy Kaasiku Foto: Mihkel Maripuu

Murdmaasuusatamise MK-sari jätkus Falunis naiste jaoks 10 km eraldistardist sõiduga. Soome koondislased teenisid kaksikvõidu. Eesti koondise parimana teenis Kaidy Kaasiku 23. koha.

Naiste eelviimane sõit sel hooajal MK-sarjas pakkus soomlastele palju rõõmu. Karjääri kaheksanda etapivõidu noppis Kerttu Niskanen, kes läbis distantsi ajaga 30.01,3. Talle järgnes koondisekaaslane Johanna Matintalo, kes kaotas võitjale 4,2 sekundit.

Kodupublik sai siiski veidi rõõmustada, kuna tänase sõidu suursoosik Jonna Sundling saabus finišisse kolmanda ajaga. Niskanenist jäi lahutama täpselt 10 sekundit.

Võistlustules oli ka kolm eestlannat - Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku ja Teesi Tuul. Neist edukaim oli Kaidy Kaasiku (+1.48,8), kes lõpetas võistluse 23. kohal, mis tähistab tema karjääri parimat MK-sarjas. Varasem parim oli 31. koht märtsis peetud Lahti sprindis.

Keidy Kaasiku (+2.27,7) finišeerus 39. kohaga ja Tuul (+4.31,3) lõpetas 60. positsioonil. Kokku lõpetas distantsi 65 sportlast.