Baskonia teenis Howardi viskekontserdi toel tähtsa võidu

Markus Howard
Markus Howard Foto: ZUMA Press Wire / Javier Borrego / scanpix

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia teenis Hispaania kõrgliigas võidulisa, kui koduväljakul seljatati 104:88 Granada meeskond.

Baskonia vajab Hispaania kõrgliiga viimastes voorudes hädasti võite, kuna enne 25. vooru paikneti liigatabelis üheksandal positsioonil, millega sõelmängudele ei pääsetaks. Täna teenitigi tähtis võit Artur Konontšuki eksklubi Granada vastu.

Koduväljakul mänginud Baskonia kontrollis suuresti sündmuste käiku. Kui avaveerand võideti 27:21, siis poolajaks oli see kasvanud kaheksale silmale (52:44). Teisel poolajal pani Baskonia järgmise käigu sisse ja sellele polnud Granadal vastust anda. Enne otsustavat neljandikku oli kodumeeskonna edu juba 77:60. Viimasel veerandajal jõudsid külalised paaril korral 10 silma kaugusele, ent enamat mitte. Lõpuks teeniski Baskonia suureskoorilise 104:88 võidu.