Tartu küll punnis, kuid Kalev/Cramo võidumarss jätkub

Toimetas Karl Juhkami
Kalev/Cramo
Kalev/Cramo Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo teenis täna Eesti-Läti korvpalliliigas 20. järjestikuse võidu, kui oli võõral väljakul 77:63 üle Tartu Ülikool Maks & Mooritsast.

Tartu alustas kodusaalis tegelikult hästi, võites avaveerandi 22:19 ning poolaja 34:28.

Riietusruumist naastes haarasid Kalev/Cramo mängijad aga ohjad enda kätte: kolmanda veerandaja lõpuks olid nad peal 53:50 ning võitsid lõpuks kohtumise 14 punktiga (77:63).

Kalev/Cramo resultatiivseimana viskas Ben Shungu 21 punkti (kolmesed 5/5, kahesed 3/10), Severi Kaukiainen toetas teda 19 ja Mikk Jurkatamm 11 punktiga. Tartu parimana kogus Rinalds Malmanis 18 punkti (+9 lp), Davis Rozitis lisas omalt poolt 13 punkti.

Juba varem põhiturniiri võidu kindlustanud Kalev/Cramole oli tänane võit 20. järjestikune, nende tänavune saldo on 28 võitu ja 1 kaotus. Põhiturniiri viimases kohtumises sõidavad nad pühapäeval külla Tallinna Kalev/SNABBile.

Tartule oli tänane kohtumine põhiturniiri viimaseks, nende lõppsaldoks jäi 19-11, mis andis viienda koha.