JÄRELVAADATAV JA GALERII Selver/TalTech oli finaali avamängus Võru Barrusest parem 3:0

Postimees Sport
Copy

Täna algas TalTechi spordihoones meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeria Selver/TalTechi ja Võru Barrus Võrkpalliklubi vahel, kust väljus 3:0 võiduga Tallinna klubi.

Avageimis sujusid asjad paremini kodumeeskonnal. Kristo Kollo serviviga ja Renato Santose blokki takerdunud rünnak andsid Selver/TalTechile 10:7 edu. Geimi keskel viis Marx Aru oma meeskonna blokipunktist juhtima 17:14, ent Võru tuli veel mitmel korral punkti kaugusele. Santose rünnak tegi seisuks 23:22 ja esimese geimpalli suutis samuti päästa Renato – 24:23. Viigi sai Barrus Robin Kahu rünnaku järel kätte seisul 24:24, ent geimi võit läks ikkagi Selver/TalTechile – 26:24.

Teises vaatuses haaras Selver/TalTech Keith Puparti tagaliinirünnaku järel 16:12 edu ja seda geimi kontrollis pealinna klubi kuni lõpuni, võttes 25:20. Kolmas geim kulges veelgi kindlamalt Selver/TalTechi taktikepi järgi ja Võru mäng lagunes aina enam, Kollo serviviga andis Selver/TalTechile juba 13:6 edu ning geim võideti tulemusega 25:13.

Võitjatele tõi Matthew Aubrey 11 (+7), Aru ja Andri Aganits lisasid kumbki üheksa silma (+4 ja +8). Selveri vastuvõtt oli 43 ja rünnak 54 protsenti, blokiga saadi kaheksa punkti, servil löödi 4 ässa (eksiti 15 pallingul).

Barruse parimaks kerkis Santos 13 punktiga (+2), Kollo panustas kaheksa (-2) ning Kahu ja Shonari Hepburn kumbki seitse silma (-1 ja +4). Võru meeskonna vastuvõtt oli 37 protsenti ning rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokist saadi viis punkti, servil löödi kaks ässa ja eksiti 12 pallingul.

Nelja võiduni peetava seeria järgmine mäng algab 2. aprillil kell 19 Võrus.

Enne mängu:

Barrus sai ülipõnevas poolfinaalseerias mängudega 3:2 jagu eelmise aasta Eesti meistrivõistluste hõbedameeskonnast Tartu Bigbankist, Selver/TalTech lülitas mängudega 3:0 konkurentsist Pärnu Võrkpalliklubi.

Võru meeskond pidas viiegeimiliseks läinud otsustava kohtumise alles teisipäeval, mistõttu on neil nüüd tulnud tegeleda taastumisega. Peatreener Oliver Lüütsepp sõnas, et mängijad on väsinud, ent usub nende võimesse end uuele seeriale ümber lülituda.

«Selles mõttes on see sport ikka äge, et näed, kuidas ta võtab inimesest nii palju ja teiselt poolt annab ka. Välja ei paistagi alati, kui palju see seeria meilt võttis, aga kui pärast ollakse riietusruumis täiesti siruli, siis sa näed seda, kui palju mehed endast platsile jätsid. Ja isegi kui oled täiesti tühi, siis võidu pealt tulles tundub ikkagi ka füüsiline olek parem, kui ta oleks pärast kaotust. Inimese psühholoogia lihtsalt töötab niimoodi,» rääkis juhendaja.

«Praegu on muidugi kõigil tohutu väsimus ja rasket trenni ei jõua enne reedet teha. Vaatame seisud üle, kes vajab veel füsioterapeudi abi, et mingite murekohtadega tegeleda. Selge see, et mängugraafik on tihe ja raske, aga sel on omad põhjused ja ma mõistan, et igaühe jaoks ei olegi võimalik ideaalset ajakava teha. Õnneks on seeria pikk ja küll me jõuame sellesse korralikult sisse elada.

Oleme ju omavahel piisavalt mänginud ja tunneme teineteist. Muidugi vaatan ka Selveri ja Pärnu mängud üle ning mingi plaan on olemas, millega nende vastu minna. Esialgu keskendume rohkem oma mängule ja edasi vaatame, kuidas see seeria minema hakkab, taktikalisi nüansse on aega sättida. Oluline on kohe alguses valmis olla ja võidelda. Õnneks on ka kevad ja siin Võrus on juba päike kenasti väljas, mis teeb eriliselt heameelt meie välismaalastele. Kindlasti annab ka see meile energiat ja jõudu juurde,» lõpetas Lüüsepp positiivsel noodil.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal on saanud pärast kindlalt võidetud poolfinaali rutiinis püsida ja treenida.

«Oleme olnud tavapärases rütmis. Vastase osas meil mingit eelistust polnud, kui tahad meistriks tulla, pead kõigist parem olema. Saab olema seiklusterohke seeria, nemad tulevad vägeva emotsiooniga, meie natukene rahulikumalt. Usun, et positiivsus kannab neid ka väsimusele vaatamata, iseasi, kui pikalt,» alustas Toobal.

«Peame täie jõuga alustama, fookuse hoidmisega pole selle aasta meeskonnal seni probleeme olnud. Kõik teavad, mis on kaalul ja tahavad edu saavutada. Ka trennis ei tehta eriti allahindlust, on hea kooslus, kes toetab üksteist ja sunnib pingutama. Eks igal meeskonnal siin liigas on oma haavatavad kohad ja saab näha, kumb finalistidest need paremini ära suudab kasutada. Nende rünnak toetub suuresti ühele-kahele mehele, võid teada küll, kust see rünnak tuleb, aga võimu on seal korralikult ja kui neid pidurdada ei suuda, on probleem suur,» lisas Toobal, kes saab mingil määral kasutada ka pikalt vigastusest taastunud Albert Hurta.

«Albert on valmis aitama, aga ta ei ole veel sellises seisundis, et saaks rünnakul maksimumi kohaseid esitusi teha. Aga tema üldmäng ja osavus aitavad meeskonda palju.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles