Baskonia sai türklastelt kõva koslepi ja sõelmängudele pääsemine sai kõva tagasilöögi

Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Javier Borrego

Korvpalli Euroliigas pidi Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia võtma koduväljakul vastu 76:97 kaotuse Istanbuli Anadolu Efesilt.

Baskonial läks eile hilisõhtul Hispaanias toimunud kohtumises raskeks kohe avaveerandil. Türgi tippklubi pääses parimal juhul 12 punktiga juhtima ning võitis esimese neljandiku 32:22. Kodumeeskond toibus avapoolaja teises osas ning pikemale pausile mindi vastaste 49:45 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal lagunes Baskonia ründemäng täielikult. Kümne minutiga suudeti visata ainult kaheksa silma, millele türklased vastasid 28 punktiga. See tähendas, et otsustavaks veerandiks oli kaotusseis paisunud 24-punktiliseks (53:77). Viimasel veerandil enam pinget ei tekkinud ja Efes sõitis koju 97:76 võiduga.