VIDEO Kohtunike jäme eksimus läks vollefinaalis kalliks maksma

Eesti võrkpalli meistrivõistlustel läks käima finaalseeria, mille avamängu võitis 3:0 Tallinna Selver/TalTechi meeskond Võru Barruse. Kahjuks aitas avageimis võitjatele kaasa ka kohtunike jäme eksimus.

Nimelt suutis Võru meeskond avageimis päästa 22:24 seisult kaks geimpalli ja mänguseisu viigistada. Selver/TalTech võitles endale veel ühe geimpalli, mille justkui Võru eksimuse tõttu ka realiseeriti. Vähemalt sedasi räägib statistika...

Tegelikult eksisid hoopis kohtunikud. 24:25 kaotusseisust sai Kristo Kollo suurepärase tõste ning Eesti koondislane lajatas palli vastaste väljakupoolele. Nii joone- kui ka peakohtunik näitasid, et Kollo rünnak lendas auti. Peagi selgus videokordusest, et Kollo rünnak oli reeglitepärane, ent Võrul polnud vaiet kasutada ja nõnda teeniski Selver/TalTech kohtunike eksimusest 26:24 geimivõidu.