46-aastane legend lõi Eestis U21-tiimi eest värava

Andrei Kalimullin (keskel rusikas püsti) 2017. aastal Premium liiga mängus.
Andrei Kalimullin (keskel rusikas püsti) 2017. aastal Premium liiga mängus. Foto: Mihkel Maripuu

Laupäeval toimunud Eesti jalgpalli meistrivõistluste II liiga põhja/ida piirkonna kohtumises FC Tallinn U21 eest lõi värava 46-aastane Andrei Kalimullin, kes on Premium liigas enim mänge pidanud mängija.

Lasnamäe spordikompleksi kunstmurustaadionil toimunud FC Tallinna U21 ja Lasnamäe FC Ajaxi kohtumist jälgis 57 pealtvaatajat ning algrivistusse kuulunud Kalimullin lõi värava 16. minutil.

Kui esimene poolaeg lõppes Kalimullini meeskonna 2:1 võiduga, siis teise poolaja alguses Ajax viigistas. Lõpuks võttis Tallinn FC U21 6:2 võidu. Kusjuures Kalimullin on esiliigasse kuuluva FC Tallinna peatreener ning kui U21 esinduse mäng toimus kell 10 hommikul, siis kell 17 alanud esiliigamängus Viimsi JK-ga oli ta ametis juba treenerina.

II liiga põhja/ida piirkonna hooajal on mängitud alles kaks vooru ning FC Tallinn U21 meeskonnal on üks võit ja kaotus.

Kalimullin on jalgpalli meistriliigas enim kohtumisi pidanud mängija, 2017. aastal lõppenud karjääri jooksul sai ta väljakule 517 mängus. Meistriliigas 1999. aastal 19-aastaselt debüteerinud Kohtla-Järvelt pärit Kalimullin lõi karjääri jooksul kokku 22 väravat.