Mets ja St. Pauli astusid sammu lähemale Bundesligale

Karl Mihkel Eller
Karol Mets (vasakul) rõõmustamas St. Pauli 1:0 värava üle.
Karol Mets (vasakul) rõõmustamas St. Pauli 1:0 värava üle. Foto: Stephanie Zer/Eibner-Pressefoto/IMAGO/Scanpix

Eesti jalgpallikoondislase Karol Metsa koduklubi St. Pauli alistas Saksamaa esiliigas Paderborni 2:1 ja on nüüd nelja võidu kaugusel pääsust eliitseltskonda ehk Bundesligasse.

Algkoosseisu kuulunud Mets tegi kaasa terve kohtumise. St. Pauli väravate eest hoolitsesid Marcel Hartel 32. ja Lars Ritzka 47. minutil. Paderborni hakkas tagasi mängu aitama Adriano Grimaldi, kes lõi 56. minutil värava, kuid teenis kümme minutit hiljem kollase kaardi. 72. minutil sai ta teise kollase ja liiga kaheksas klubi jäi vähemusse.

St. Pauli on 2. Bundesliga esikohal, neil on 16 võitu, üheksa viiki ja kaks kaotust, mis annab kokku 57 punkti. Bundesligasse pääsevad liiga kaks paremat, kolmandat kohta hoidvat Düsseldorfi edestavad nad 11 punktiga.

Hooaja lõpuni jääb seitse mängu ning neist on vaja Metsa klubil neli võita, et pääs kõrgliigasse tagada. St. Pauli lähim jälitaja on teisel kohal Kieli Holstein, mil on 52 punkti. St. Pauli kohtub laupäeval liiga kuuenda Karlsruheriga.