Tattar tõusis USAs teiseks

Karl Mihkel Eller
Kristin Tattar
Kristin Tattar Foto: Kermo Benrot

Eesti parim discgolf'i mängija Kristin Tattar sai USAs Houstonis toimunud Texase meistrivõistlustel tänu heale viimasele päevale teise koha.

Kolmandas ringis näitas Tattar parimat minekut, kuid esimeseks see eestlannat siiski ei kergitanud. Üks rada enne lõppu jäi Tattar esikohta hoidnud norralannast Anniken Kristiansen Steenist vaid ühe viske kaugusele.

Kristiansen Steen läbis raja par'iga, Tattar aga bogey'ga ehk rajal oli vaja kasutada üks vise planeeritust rohkem. Tattar sai lõpuks tulemuseks –27, Kristiansen Steenil oli see –29. Eestlanna edestas viskega kolmanda koha saanud ameeriklannat Ohn Scogginsit (–26).

Avapäeva järel mahtus Tattar napilt esikümnesse, esmaklassiline esitus teisel päeval tõstis Tattari esikolmikusse. Tattar tuli ka eelmisel aastal toimunud Texase meistrivõistlustel teiseks.

2022. ja 2023. aasta maailmameister Tattar võitis mullu kõik neli suurtuuri ehk major'it. Nädal tagasi samuti Texases toimunud aasta esimesel major'il tuli Tattar kuuendaks.