JÄRELVAADATAV Taas Võru Barruse seljatanud Selver/TalTech on meistritiitlist ühe võidu kaugusel

Postimees Sport
Copy

Meeste võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmas mäng lõppes sarnase skooriga nagu kaks esimest: Selver/TalTech alistas Võru Barruse 3:0. Seekord anti geimides vastastele 15, 17 ja 19 punkti. Kohtumine on järelvaadatav.

Ilma Tristan Täheta läbi ajanud Selver/TalTechi resultatiivseim oli täna nurgaründajast vanameister Keith Pupart 16 punktiga (efektiivsus +14, rünnak 74%). Tempomees Marx Aru toetas teda 12 (+11, 50%) ja pikka vigastuspausi seljatav teine nurgaründaja Albert Hurt 9 (+4, 33%) punktiga. 

Võru Barruse leeris jõudis ainsana kahekohalise punktisummani nurgaründaja Kristo Kollo 10 (+1, 47%%). Tempomees Shonari Hepburn lisas omalt poolt 9 (+6, 40%), diagonaalründaja Renato 6 (-5, 23%) ja teine nurgamees Rasmus Meius 6 (+4, 40%) punkti. 

Selver/TalTechi vastuvõtt oli 56% ja rünnak 54%. Blokist teeniti 10 punkti ja servijoone tagant virutati 9 eksimuse kõrvale 7 ässa. 

Võru Barruse vastuvõtt oli 44% ja rünnak 35%. Blokist teeniti 6 punkti ja servijoone tagant virutati 12 eksimuse kõrvale kõigest 1 äss. 

Võru Barruse temporündaja Tarvo Täht: «Me ei leia enda mängu üles. Kolm mängu oleme teinud, aga midagi pole suutnud nende vastu teha. Ma ei ütleks, et nad väga head oleks, aga me ei leia enda mängu. Eelmine mäng nad panid muidugi väga hästi, aga täna ei leidnud meie oma mängu üles. Ma ei ütleks, et me väsinud oleks – oleme saanud puhata, Oliver on hästi planeerinud – me lihtsalt ei leia enda mängu üles.»

Selver/TalTechi prantslasest sidemängija Valetin Bouleau: «Saime kahest esimesest finaalmängust psühholoogilise eelise, aga võrkpall on mäng, kus kõik võib väga kiiresti muutuda. Meil on võistkonnana tõuse ja mõõne ja Võru on ohtlik, seega meil tuleb olla ettevaatlik. Seda nii täna kui ka järgmises mängus. Siiani on kõik hästi sujunud, aga see ei pruugi nii jääda.»

Täna üleplatsimehena 16 punkti toonud nurgaründaja Keith Pupart: «Mulle on tähtis, et võistkond võidab. Kas toon 15 või 10 punkti, minule pole vahet, kui võistkond võidab.»

Selver/TalTech juhib nelja võiduni peetavat finaalseeriat nüüd 3:0, mis tähendab, et Eesti meister võib selguda juba 9. aprillil Võrus. Mõistagi kannavad Postimees ja Duo 5 ka seda mängu üle.

Enne mängu:

Nelja võiduni peetavat seeriat juhib Selver/TalTech mängudega 2:0 ning pealinnaklubi on mõlemas kohtumises alistanud Barruse 3:0. 

Kui Selver/TalTechil õnnestub ka laupäeval võrulased alistada, võib Eesti meister selguda juba 9. aprillil. Mõistagi kannavad Postimees ja Duo 5 ka seda mängu üle.

Võru meeskonna nurgaründaja Kristo Kollo ütles seeria 0:2 seisu kohta, et tema meeskond peab kõvasti juurde panema. «Kui me nende üldmängiuga hakkama ei saa, siis läheb meil keeruliseks. Aga alla me andma ei hakka, seeria on pikk ja pole veel midagi läbi. Vastane on muidugi hea, aga usun, et meil siiski on omad võimalused olemas,» ei ole Võru meeskond usku kaotanud.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal pole pidanud oma mänguplaanis muutusi tegema. «Meil on natuke ühtlasem meeskond, sidemängijal on kasutada head tempod, nurgad, diagonaal. Olenevalt mängust, kes seal rohkem panustab, on Võru mäng etteaimatavam. Samas, kui nad hoogu satuvad, siis on neid keeruline pidurdada. Aga praegu oleme nendega hakkama saanud. Oleme suutnud fookust hoida, kuid seeria on endiselt veel pikk,» ütles Toobal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles