K, 31.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Simple Sessionit jälgis internetis ligi miljon inimest

Kaarel Täll
, spordireporter
Facebook Twitter
Comments
Simple Sessioni populaarsus kasvab iga aastaga
Simple Sessioni populaarsus kasvab iga aastaga Foto: Jelena Rudi

Läinud nädalavahetusel Tallinnas Saku Suurhallis toimunud Simple Sessioni otseülekanne veebis püstitas uue rekordi, kogudes kahe päevaga ligi miljon vaatajat ning tõustes sellega vaadatuimaks ekstreemspordivõistluseks maailmas. 

Simple Sessioni aasta-aastalt publikut kasvatanud veebiülekanne saavutas eelmisel aastal esmakordselt poole miljoni vaataja piiri üle maailma (148,758 unikaalset vaatajat, koos korduste ja lisaklippidega ligi 500 000). Tänavune veebiülekanne ületas läinudaastast tulemust ligi poolteist korda, jõudes 367,996 unikaalse vaatajani ning - võttes arvesse trikkide ja võistluste kordusvaatamisi ning lisaklippe - kokku 944,008 unikaalse vaatajani vaid kahe päeva jooksul, kinnitab veebiülekande eest hoolitsenud Freecaster.tv statistika.

«Kuna võistluse ülekanne oli HD-s, siis vaadati seda väga palju ka suurtelt ekraanidelt ja mitmekesi koos. Seega võib julgelt oletada, et tegelik vaatajate arv oli veelgi ning oluliselt suurem,»kommenteeris Simple Sessioni üks peakorraldaja Risto Kalmre.

Enim kogus veebiülekanne vaatajaid Inglismaalt, Eestist, Ameerikast, Jaapanist, Venemaalt, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest, Kanadast ja Poolast. 

Simple Session 12 rula ja BMX finaalidest valmib kaks pooletunnist saadet, mis jõuavad mai alguses Eurosport 2 eetrisse. Simple Sessionit kajastasid ka telekanalid Fuel TV ja ESPN. 

Juba sel laupäeval ja pühapäeval kell 19.45 jõuavad Simple Session 12 finaalid täismahus ning eestikeelsete kommentaaridega ETV2 eetrisse.
 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles