BLOGI JA GALERII Tartu alistas Ventspilsi kindlalt, ühisliiga poolfinalist selgub otsustavas mängus

Ville Arike

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonnal oli Eesti-Läti korvpalliliigas selg vastu seina, teises veerandfinaalmängus aga alistati kodusaalis Ventspils 82:69 ning nõnda selgub edasipääseja reedel Lätimaal peetavas otsustavas kohtumises. Postimees tegi mängust otseblogi.

Põhiturniiril sai Ventspils neljanda ja Tartu viienda koha. See tähendas Läti sadamalinna meeskonnale veerandfinaalis koduväljakueelist. Avamängus kasutati see hästi ära, Ventspils jäi kodusaalis peale koguni 103:69. Poolfinaali pääseb kahe võiduga. Kui Tartu suudab täna omas kodus peale jääda, peetakse seeria otsustav, kolmas kohtumine reedel taas võõrsil.

Ehkki turniiritabelis lõpetasid meeskonnad kõrvuti, on Ventspils olnud sel hooajal tartlastele ületamatuks pähkliks. Kohe hooaja alguses peeti Tartus tasavägine heitlus, ent meie mehed lõpuks kaotasid lisaajal 83:88, olles neljandal veerandil mänginud maha 14-punktilise eduseisu. Talvel jäi Ventspils kodus peale juba 92:63 ning ülisuure võidu võtsid nad ka nüüd play-off'i avamängus.

Läinud nädala reedel tõttas Ventspils juba esimese veerandajaga ette 27:12 ja võitis poolaja 53:31. Edasine oli vormistamise küsimus. Tartlased peavad suurima vigade paranduse tegema lauavõitluses, kus jäädi alla 25:49...

Eesti klubidest on ühisliigas poolfinaali koha kindlustanud BC Kalev/Cramo, kes lülitas veerandfinaalis konkurentsist Pärnu Sadama.