ANALÜÜS Tartu meeskond peab hooaja edukaks lõpetamiseks end ka võõrsil leidma

Ville Arike
Rinalds Malmanis (vasakul) ja Märt Rosenthal piiravad Ventspilsi liidrit Ishmael El-Amini. Foto: Kristjan Teedema

Sport on üks põnev asi, sest lisaks oskustele oleneb hästi palju ka psühholoogiast. Kui sa või(s)tluseks vaimselt valmis ei ole, pole vähegi arvestataval tasemel midagi teha. Seda on tänavusel hooajal ilmekalt tõestanud Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond.

Kalendrist vaatab vastu rida ägedaid tulemusi. Näiteks oktoobris alistati lõunanaabrite valitsev meister Riia VEF, novembris-detsembris alustati kolme võiduga Põhja-Euroopa liigat (ENBL), jaanuaris lasti Viimsil visata enda vastu kõigest 24 punkti – niisugust skoori nähti suures plaanis viimati enne Teist maailmasõda. Ja nüüd kolmapäeval saadi Eesti-Läti liiga veerandfinaali teises mängus hooaja esimene võit Ventspilsi üle, kusjuures põhimehed tegid sisse 20-punktilise vahe ning päris lõpus sulas see 82:69 peale. Marginaalil polnud tähtsust.

Ent enne seda olid viimased nädalad kulgenud raskelt. ENBLi play-off'is alistati kodusaalis hakatuseks Rumeenia klubi Voluntari 83:76, ent võõrsil saadi 69:92 kolakas. Seal vajus mäng lõplikult ära teisel poolajal nagu ka koduses kohtumises BC Kalev7cramoga, kus poolajaks oldi peal 34:28, aga lõpuks kaotati 63:77. No ja läinud nädala reedel jäädi Ventspilsis sealse rongi alla juba varakult ning lõpuks näitas tabloo 69:103.