30-punktilisest kaotusseisust mängu tagasi tulnud Baskonia jäi võiduta

Karl Mihkel Eller
Baskonia keskmängija Maik-Kalev Kotsar (paremal).
Baskonia keskmängija Maik-Kalev Kotsar (paremal). Foto: ADRIAN RUIZ HIERRO/EPA/Scanpix

Hispaania korvpalli kõrgliigas kaotas Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteiz Baskonia võõrsil 101:111 Valenciale. Teise poolaja alguses 30-punktilises kaotusseisus olnud Baskonia ajas mängu lõpu teravaks, kuid jäi hooaja 16. võiduta.

Kodusaalis mänginud Valencia lükkas avaveerandil oma tempo peale ning suutis 19 punktiga ette rebida. Järgmise perioodiga vahe vaid süvenes ning poolajapausile mingi võõrustajate 62:34 eduseisus.

Kohe teise poolaja alguses suurenes kaotusseis 30 punkti peale, kuid enne viimast perioodi kahanes see kaheksa võrra. Otsustaval veerandil suudeti tänu Markus Howardi heale mängule vahet vähendada, hetkeks koguni viie punkti peale, kuid lõpuks pidid nad ikkagi Valencia kümnepunktilist paremist tunnistama.