JÄRELVAADATAV Pärnu alistas kodus Tartu ja viis pronksiseeria otsustavasse mängu

Meeste võrkpalli pronksiseeria jätkus neljapäeval suvepealinnas, kus Pärnu VK alistas 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 27:25) Tartu Bigbanki. Kolme võiduni mängitav seeria on nüüd 2:2 viigis. Kohtumine oli otseülekandes Postimehes ja on nüüd järelvaadatav.

Seeria avakohtumises jäi tulemusega 3:1 peale Bigbank, teise mängu suutis aga 3:2 võita Pärnu meeskond. Otsustav viies kohtumine peetakse esmaspäeval, 15. aprillil kell 19.00 Tartus.

Kodumeeskond alustas 600 pealtvaataja ees hästi, Jörgen Vanamõisa serviäss viis Pärnu juhtima 11:7. Andrus Raadiku rünnakust juhiti veel 19:16, ent siis pööras Tartu asjad ringi, minnes omakorda 23:20 ja võites lõpuks geimi 25:23, kirjutas volley.ee.

Sarnaselt esimesele algas ka teine vaatus, mida Pärnu Raadiku punkti järel 11:6 juhtima asus. Geimi keskel käristati vahe juba 18:10-le ning seekord edu maha ei mängitud ja geim kuulus tulemusega 25:15 Pärnule.

Kolmas geim kulges tasavägiselt, 13:13 seisult viis ja Aleksander Eerma tehnilise praagi ja Tony Tammiksaare blokk kodumeeskonna 15:13 juhtima. Raadiku tagaliinirünnaku järel oldi ees 22:20 ning geim võideti 25:21.

Neljandas läks Bigbank Tamur Viidaleppa blokist auti rünnaku järel ette 7:5, õige pea olid pärnakad aga omakorda peal 12:9 ja edasi kulges geim pigem Pärnu taktikepi järgi. Raadik aitas oma meeskonna 19:16 seisuni, ent Tartu võitles end 21:21 viigini. 23:23 seisult teenis punkti Raadik, ent Tartu viigistas Daniel Matheney rünnakust 24:24. Ülipika pallivahetuse võitis Pärnu, teenides matšpalli seisul 25:24, Ent seda ei suudetud realiseerida. Tammiksaar tõi uue matšpalli Pärnule – 26:25 ja see ka realiseeriti – geim Pärnule 27:25 ja mng 3:1.

STATISTIKA: Kapten Andrus Raadik vedas Pärnut 24 punktiga (+19), 16 punkti (+10) lisas Tony Tammiksaar ja 11 (+1) Siim Rantanen. Pärnu vastuvõtt oli 70%, rünnak 45%, blokk saadi Tartu rünnakutele ette 11 korral ning servil löödi 8 ässa ja tehti 20 viga.

Bigbanki parim oli 16 punktiga (+3) Andris Širjakovs, Timo Lõhmus lisas 13 silma (+3) ning Daniel Matheney 11 punkti (+5). Tartu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 41%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (eksiti 20 pallingul).

Tartu Bigbank juhib kolme võiduni peetavat pronksiseeriat mängudega 2:1.

Eelmisel esmaspäeval Taaralinnas peetud avamängu võitsid nad 3:1 (25:18, 25:23, 20:25, 32:30), kuid kolm päeva hiljem suvepealinnas toimunud matšis jäi 3:2 (24:26, 25:21, 29:31, 25:21, 15:12) peale jällegi Pärnu VK.

Seeria kolmas, taas taaralinnas toimunud mäng esmaspäeval lõppes jälle Bigbanki 3:0 (25:14, 25:14, 27:25) võiduga.