JÄRELVAADATAV Pronksi võitnud Pärnu jättis tartlased koduväljakul tühjade pihkudega

Sport
Copy

Eesti meeste võrkpalli meistrivõistlustel teenis pronksmedalid Pärnu VK, kes suutis pronksiseeria otsustavas kohtumises võõrsil 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:21) seljatada Tartu Bigbanki.

Enne mängu:

Tartu Bigbanki ja Pärnu VK vaheline pronksiseeria on jõudnud otsustavasse ehk viiendasse mängu. Arvestades, et kohtumine leiab aset Taaralinnas, võiks senise seeria põhjal kerge eelis olla Bigbankil. 

Nimelt on seni pronksiseerias võidurõõmu tundnud ainult kodumeeskonnad. Tartus toimunud matšid on kaldunud Bigbankile vastavalt 3:1 ja 3:0. Pärnus toimunud duellidest on 3:2 ja 3:1 võitjana jällegi väljunud suvepealinlased.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg tõdes, et täna tuleb näidata viimase mänguga võrreldes sootuks teistsugust esitust. «Ise me selles seerias oma elu raskeks oleme teinud. Selge klubipoolne eesmärk on seatud see pronks ära võita, aga kuidas me sellega hakkama saame – me peame viimases mängus teistsugust sisu näitama,» sõnas Rikberg, kes oli seeria neljanda mängu puhul kriitiline oma servi osas.

«See oli selge servi ja vastuvõtu mäng ja see, kuidas meie servisime, ei kannata kriitikat kogu meeskonna mõistes. Pärnu mehed aga kõik riskisid ja kõigil tuli välja, meie olime suurtes raskustes ja ajasime seda palli taga, see saigi määravaks.»

Selle hooaja järel Pärnu meeskonna peatreeneriametist taanduva Toomas Jasmini jaoks oli seeria neljas mäng emotsionaalne, sest jäi tema jaoks viimaseks kodusaalis peetud kohtumiseks. «Need pikad pallivahetused Pärnu publiku ees tõmbasid ikka klimbi kurku. Väga mõnus õhkkond oli saalis,» ütles Jasmin.

«Olime esimesest punktist peale mängus sees, peame viimases kohtumises sama suure tahtmisega mängima, siis on kõik võimalik. Kindlasti pean enne mängu riietusruumis meestele ka korraliku kõne, niisama ma neid väljakule ei lase,» lisas peatreener.

Tagasi üles