Kalev/Cramo 135 päeva kestnud imeline seeria sai Ventspilsis otsa

BC Kalev/Cramo kapten Martin Dorbek.
BC Kalev/Cramo kapten Martin Dorbek. Foto: Tairo Lutter

BC Kalev/Cramo ei kasutanud võimalust kindlustada koht korvpalli Eesti-Läti ühisliiga finaalis. Poolfinaalseeria teises kohtumises tunnistati Ventspilsi 85:70 paremust.

Ventspilsis toimunud kohtumist alustas Kalev/Cramo küllalt nigalalt ja seda just realiseerimise osas. Kodumeeskond, kes teisipäeval pidi Eesti meeskonna 91:65 paremust, nägi kohe võimalust. Lätlased tegutseid enesekindlalt nii rünnakul kui ka lauavõitluses. Selle najalt võideti avaveerand 21:15 ja poolajapausile mindi nende 49:33 juhtimisel.

Teise poolaja alguses kasvas Ventspilsi edu juba paariks hetkeks 18-punktiliseks, ent Kalev/Cramo täielikult murtud polnud. Otsustavale neljandikule mindi vastu Ventspilsi 64:51 eduseisus.

Otsustaval veerandajal suutis Kalev/Cramo oluliselt agressiivsemat kaitset näidata ja vastased sunniti keerulisemaid otsuseid tegema. Esialgu tõigi surve edu, kui 6.40 enne kohtumise lõppu jõuti kaheksa silma kaugusele (58:66). Rohkemaks siiski võimelised poldud ja lõpuks teenis Ventspils 85:70 võidu.

Võitjate leeris säras kapten Arturs Ausejs 21 punktiga. Teda toetas Linards Jaunzems 16 punkti ja üheksa lauapalliga, millest kuus tulid ründest. Kalev/Cramo ridades jõudsid kahekohalise punktisummani kolm meest. Kregor Hermet viskas 17, Ben Shungu 12 ja Martin Dorbek 10 punkti.

Kalev/Cramo jaoks oli tegemist esimese kaotusega Eesti-Läti ühisliigas pärast 25. oktoobrit, mil Lätis jäädi alla ukrainlaste Prometeyle. Tegemist oligi ainsa kaotusega, mille Eesti meister põhihooajal teenis. Nõnda lõppes Kalev/Cramo jaoks 24 kohtumist ja 135 päeva kestnud võiduseeria.

Otsustav kohtumine Kalev/Cramo ja Ventspilsi vahel toimub juba järgmise nädala teisipäeval Tallinnas.