Kerr Kriisa võib hakata mängima hiljutise Euroliiga treeneri käe all

Jarmo Jagomägi
, reporter
Copy
Rick Pitino töötas mõned aastad tagasi Ateena Panathinaikoses.
Rick Pitino töötas mõned aastad tagasi Ateena Panathinaikoses. Foto: TOLGA BOZOGLU / EPA / Scanpix

USAs uut ülikooli otsiv korvpallikoondislane Kerr Kriisa võiski juba uue mängupaiga leida.

23-aastane mängujuht postitas Instagamis foto St. John's Red Stormi võistlusvormis. Tiimi tegemisi kajastav Rumble In The Garden raporteerib, et Kriisa käis koolis ametlikul visiidil.

«St. Jonesi 2024/25. aasta hooaja rivistuses on palju auke. Esiti oleks vaja täita põhikeskmängija positsioon, aga Red Storm vajab ka veel rohkem kogenud mängijaid, tagamehi ja kolmeste viskajaid. Kerr Kriisa võiks tabada kõiki kolme märki korraga,» kirjutas Thomas Cavanagh.

Red Storm on pika ajalooga võistkond. Sel sajandil on märtsihullusele jõutud neljal korral, viimati 2019. aastal. 

Teist hooaega alustab tiimi eesotsas NCAA legend Rick Pitino. 71-aastasel treeneril on kõvasti kogemust NBAst, erinevate rahvuskoondistega, aga hiljutisest ajast ka Euroopa tugevaimast klubisarjast, Euroliigast. 

Pitino tüüris aastatel 2018–2020 Kreeka hiidu Ateena Panathinaikost. Esimesel hooajal jõuti veerandfinaali. Ka teisel puhul oli kurss sama, aga siis jäeti koroonaviiruse tõttu mängimine pooleli.

Igal juhul tõi kogenud ameeriklane oma teistsuguse stiili ja väljaütlemistega siia värvi. 

Läbi ajaloo on Red Stormi võistkonnast NBA uks avanenud paljudele. Lähiajast saab välja tuua Julian Champagnie, Shamorie Pondsi, Sir'Dominic Pointeri, JaKarr Sampsoni, Maurice Harklessi ja D. J. Kennedy.

Tagasi üles