Viimase minuti tabamus säilitas Levadiale täisedu

FCI Levadia mängijad.
FCI Levadia mängijad. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti jalgpalli meistriliigas alistas tabeliliider FCI Levadia 2:1 Tallinna Kalevi.

Tänavu kõik kohtumised võitnud Levadia oli Sportland Arenal toimunud lahingus selgelt üritavam osapool, ent avapoolajal neil sihile jõuda ei õnnestunud. Mitmel korral jõuti küll ohtlikult pealelöögile, ent Kalevi väravasuul seisnud Oskari Forsman hoidis kindlalt värava puutumatu.

Teisel poolajal nägid tribüünidele kogunenud 293 inimest ikkagi ka väravaid. 57. minutil läks Levadia Mihkel Ainsalu väravast juhtima ja veidi hiljem tekkis võimalus penaltipunktilt eduseisu suurendamiseks. Til Mavretici penalti suutis aga Forsman tõrjuda ja hoidis Kalevi lootused elus.

Kohtumise jooksul kolm pealelööki raamidesse teinud Kalev suutiski tabeliliidrit üllatada, kui vahetusest sekkunud 18-aastane Joosep Põder esimesest puutest mänguseisu 79. minutil viigistas. Lõppsõna jäi siiski Levaidale, kes Felipe Felicio normaalaja viimase minuti tabamusest 2:1 võidu teenis.

Levadia jätkab meistriliigas nõnda endiselt täiseduga olles seitsme kohtumisega kogunud 21 punkti. Mullu pronksmedali võitnud Tallinna Kalev jätkab kuue silmaga seitsmendal positsioonil.