Erkmaa KK jõudis superfinaalturniirile

Erkmaa Korvpallikooli kuni 14-aastaste poiste võistkond.
Erkmaa Korvpallikooli kuni 14-aastaste poiste võistkond. Foto: Erkmaa Korvpallikool

Hoolimata võõrustajate ponnistustest muuta põhirivaali elu enne omavahelist otsustavat vastasseisu võimalikult kibedaks, püsib Erkmaa Korvpallikooli kuni 14-aastaste poiste võistkond Euroopa Noorte Korvpalliliiga etapil Moskvas CSKA spordikompleksis võidulainel.

Eesti aja järgi juba kell 8 alanud reedeses esimeses mängus saavutasid tartlased 48:38 (poolaeg 32:19) paremuse Moskva Timirjazevskaja spordikooli üle. Hugo Erkmaa viskas võitjate kasuks 13, Carlos Jürgens 12 ja Marek Ruut kaheksa punkti.

Võit ei tulnud kergelt, sest vahepeal tänu Erkmaa kolmele tabavale kaugviskele 17-punktiliseks paisunud eduseis kahanes viimasel veerandajal kuuele punktile, kui üldiselt kehvalt viskeid tabanud vastased sopsasid omakorda sisse paar kolmepunktiviset.

Ilusa punkti pani mängule moskvalaste rünnakul palli vahel lõiganud ja ise kiirrünnaku korviga lõpetanud Norman Räim.

Kokkuvõttes sai suuresti määravaks eestlaste üleolek lauavõitluses - 35-st lauapallist 16 hangiti ründelauast. Edukamatena võtsid Arnold Mitt kaheksa, Kaspar Erik Puusepp seitse ja Tom Kaldre kuus lauapalli.

Selle võiduga tagas Erkmaa KK endale koha 26.-29. aprillini Riias toimuval superfinaalturniiril, kus teevad kaasa tänavuse hooaja kaheksa paremat meeskonda.

Päeva teises mängus kasvatati selle hooaja noorte euroliiga võiduarve kuraditosinani kui alistati Moskva SDJSOR nr 56 numbritega 53:36 (poolaeg 32:18). Üleplatsimeheks kerkis Carlos Jürgens, kes viskas 21 punkti. Tom Kaldre lisas 10 punkti ja üheksa lauapalli.

Laupäeval, 7. aprillil on kavas Moskva etapi viimased mängud. Kahe kaotuseta püsiva meeskonna duellis kohtuvad kell 12.30 Moskva CSKA ja Erkmaa KK.

TULEMUSED: (EYBL-i U14-vanuseklassi 3. etapp Moskvas)

06.04.2012 Moskva Timirjazevskaja - Erkmaa KK 38:48 (11:15, 8:17, 11:4, 8:12)

Punktid, Erkmaa KK: Erkmaa 13, Jürgens 12, Ruut 8, Kaldre 6, Räim 4, Mitt 3, Puusepp 2, Kirsimäe 0, Pallum 0, Treier, Auling ja Aria ei mänginud.

06.04.2012 Erkmaa KK - Moskva SDJSOR nr 56  53:36 (11:9, 21:9, 3:6, 18:12)

Punktid, Erkmaa KK: Jürgens 21, Kaldre 10 (9 lauapalli), Pallum 7 (4 lauapalli), Räim 4, Ruut 4, Erkmaa 4, Mitt 2 (4 lauapalli), Puusepp 1 (9 lauapalli), Aria 0, Kirsimäe 0, Auling 0, Treier 0.