Elu parimat turniiri mängiv Kilk alistas Slovakkia meistri

Tauri Kilk.
Tauri Kilk. Foto: Oleg Hartsenko

Slovakkia pealinnas Bratislavas peetaval Future Seriesi kategooria turniiril Kawasaki Slovak Open 2024 võitles Tauri Kilk end neljapäeva hommikupoolikul põhiturniirile, õhtupoolikul alistas aga avaringis Slovakkia meistrivõistlustel viimasest viiest kullast neli noppinud Milan Dratva 21:19, 18:21, 21:17 ning jõudis 16 parema sekka.

Avageimis pääses BWFi edetabelis 147. kohal paiknev Dratva vaid kaks korda juhtima (11:10 ja 14:13) ja kuigi Kilgi suur algedu (4:0, 8:2) sulas joogipausiks väikeseks miinuseks, suutis ta kindluse taastada ning oli pidevalt juhtiv pool. Eestlase 18:16 eduseisu mängis 27-aastane slovakk küll 19:19 viigiks, kuid seejärel teenis Kilk kõigepealt punkti piirile löödud palli eest ning 19 minutit väldanud geimi lõpetas Dratva reketist auti lennanud pall.

Teises geimis juhtis Kilk 2:0 ja 3:2, kuid edasi eksis slovakk veidi vähem ja sai ise 7:3 ette. Korraks rebenes vahe juba kuuele punktile (7:13) ja lähemale kui kaks punkti tartlane vastasele enam ei saanudki. 20:18 eduseisul maandus pall Dratva löögist tagajoonele ja esimese geimiga sama pikaks kujunenud lahingu võitis kodupubliku lemmik.

Kolmandat geimi alustas Kilk innukalt, minnes ette 4:0 ja 10:4. Pooltevahetuseks oli meie mees ees 11:6 ja mängu jätkudes juba 12:6. Ent Dratva polnud veel alla andnud. Kilgi mõned ebaõnnestunud tõrjed lubasid slovaki mängu tagasi ning korraks oli eestlase edu vaid üks punkt (14:13).

Ka 17:13 ette pääsemine ei tähistanud veel noort võitu, sest Dratva jõudis 17:17 viigini. Kui mängukell kuulutas tunni möödumist, sai Kilk võimsast rünnakust ette 19:17 ning viimased kaks punkti kinkis talle auti löömistega vastane ise. Kohtumine kestis üks tund ja kaks minutit.

Reede lõuna paiku (Eesti aja järgi kell 12.10) algavas kaheksandikfinaalis astub Kilgile vastu Yusuf Yaşar. Türklane läbis samuti valikturniiri sõela ning jõudis eestlase vastaseks tänu 21:16, 21:11 võidule Mahd Shaikhi (Saudi Araabia) üle.

1999. aastal sündinud Yaşar on BWFi edetabelis 1005. kohal, Kilgiga ta varem kohtunud pole. Selle paari võitjat ootab veerandfinaalis kas kolmanda asetusega Karan Rajan Rajarajan (Taani) või Norrat esindav Danila Gataullin.